ابوالحسن فرهودی

استاد دكتر ابوالحسن فرهودی در سال ۱۳۰۲ در شهر قم به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه (دبیرستان حکیم نظامی) را در همان شهر طی كرد و دوره طب عمومی و دوره تخصصی كودكان را در دانشكده پزشكی دانشگاه تهران گذراند و در كنار استاد خویش دكتر قریب در دانشكده پزشكی دانشگاه تهران به خدمت مشغول شد. وی سپس برای گذراندن دوره فوق تخصصی ایمونولوژی آلرژی راهی لندن شد و این دوره با موفقیت در بیمارستان GOS گذراند.
دكتر فرهودی همچنین دوره‌های تكمیلی ایمونولوژی آلرژی را در دانشگاه های كانادا و نزد پروفسور سوتیل و پروفسور استرلند طی كرد.
دكتر فرهودی بنیان‌گذار رشته فوق تخصصی ایمونولوژی آلرژی در ایران و موسس بخش فوق تخصصی ایمونولوژی آلرژی درمركز طبی كودكان در دانشگاه علوم پزشكی تهران بود.وی دارای تالیفاتی در زمینه ایمونولوژی آلرژی است كه بخشی از آنها به زبان انگلیسی می‌باشند.

آرامگاه دکتر ابوالحسن فرهودی در پاریس

آخرین كتاب استاد دكتر فرهودی در زمینه ایمونولوژی آلرژی با همكاری چند تن از استادان دانشگاه هاروارد و دانشگاه مك‌گیل كانادا به رشته تحریر در آمد.از سوابق دیگر دكتر فرهودی می‌توان به عضویت در انجمن ایمنولوژی انگلستان، عضویت در آكادمی آلرژی و ایمنولوژی و آسم آمریكا، عضویت در هیات بورد كودكان ایران، دبیر هیات ممتحنه آلرژی و ایمونولوژی ایران، ریاست كنگره بین المللی ایمونولوژی در سال ۱۹۸۸ و كسب عنوان استاد نمونه سال ۱۳۷۰ اشاره كرد.
از این استاد گرانقدر در چهارمین مراسم تجلیل از استادان پیشكسوت دانشگاه علوم پزشكی تهران كه دی‌ماه سال ۱۳۸۳ توسط دبیرخانه نكوداشت استادان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی تهران برگزار شد، تقدیر به عمل آمد.این استاد گرانقدر در ۳۰ فروردین ماه هشتاد و پنج در حالی كه برای دیدار فرزندانش به پاریس عزیمت كرده بود در اثر عارضه قلبی در ۸۲ سالگی دارفانی را وداع گفت و پیکرش روز جمعه اول اردیبهشت ماه، در مشایعت خانواده و دوستان، در آرامگاه “ولانتون” شهر پاريس به خاک سپرده شد.

اشتراک گذاری:

به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)