روایت تصویری قم‌نگاری مریم سمیعی

1

خانم مریم سمیعی را می‌توان از جمله افرادی دانست که نگاهش به ایران، نگاهی فراتر از اقوام و نواحی است و سعی بر آن دارد تا با نگارش مشاهداتش از شهرها و مناطق مختلف، سفرنامه‌نویسی را در قالب رسانه‌های اجتماعی به نمایش گذارد.
ایشان چندی پیش به همراه یکی از تورهای گردشگری و با دوستان خود به قم سفر کرده که در این سفر، با مشاهده پردقت و وصف جالب و هنرمندانه؛ قم نگاره‌هایی زیبا آفریده که بسیار قابل تحسین است. آنچه ایشان در اینستاگرام خود به نمایش گذاشته، تصویری از واقعیت شهر باستانی قم است که شامل تاریخ، باستان‌شناسی، معماری و از همه مهمتر حرم حضرت فاطمه معصومه (س)، یعنی آنچه که به رونق شهر در ادوار مختلف تاریخ پس از اسلام در ایران بویژه خاندان صفویه انجامیده پرداخته و سعی کرده که شهر قم را صرفاً شهری مذهبی به تصویر نکشد و مخاطبانش نیز از این امر بسیار استقبال کرده‌اند. مریم سمیعی در این روزها زبان گویای وصف زیبایی‌های قم است که با ریزبینی و ظرافت خاصی خواننده را به وجد می‌آورد و تصویر واقعی قم را به ذهن مخاطب منتقل می‌کند. گرچه در این مسیر نامهربانی هایی را نیز در قالب نظرات نابالغ و احساسی از سوی خوانندگان صفحه خود دریافت کرده، اما این تنگ‌نظری‌های احساسی برخی از خوانندگان در مقایسه با خوانندگان و مخاطبانی که با فرهیختگی و دانایی به قضیه نگریسته‌اند و بازخوردی بسیار جالب و خواندنی دارند به چشم نمی‌آید.
در نهایت، بار دیگر از خانم سمیعی سپاسگزاریم که محصول زیبااندیشی و زیبایینی خود را این‌چنین مسولانه به نمایش گذاشته و باعث شده تا خاطراتی رقم بخورد و خاطرات زیادی برای آنانی که دور از این دیارند به ذهن متبادر شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. احمد خلج می‌گوید

    درخواست آخرین عکس از سینمای دروازه طلایی قم بعد از انفجار نمای بیرون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.