مراسم رونمایی از کتاب خانه های تاریخی قم
مراسم رونمایی از کتاب خانه های تاریخی قم

از کتاب خانه‌های تاریخی قم رونمایی شد

کتاب «خانه های تاریخی قم» مجموعه نفیسی از تصاویر و اطلاعات مربوط به ۲۴ خانه ارزشمند تاریخی شهر قم است که به کوشش سوسن بیات، محمد امیدواریان و نیلوفر زجاجی تالیف و گردآوری شده است.

مراسم رونمایی از کتاب خانه های تاریخی قم
مراسم رونمایی از کتاب خانه های تاریخی قم

خانه های معرفی شده در این کتاب یادگارانی از معماری ۲۰۰ سال گذشته شهر قم هستند. در این کتاب مولفان علاوه بر معرفی اجمالی این خانه‌ها، به تحلیل معماری گذشته شهر قم و همچنین نقشه های قدیم شهر می‌پردازند. خانه حاکم قم، خانه چاوشی، خانه دربهشتی، خانه سیدباقر روحانی، خانه شاکری، خانه سلامت، خانه توکلی، خانه نیازمند و … از جمله خانه‌های قمِ قدیم هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.
مراسم رونمایی این کتاب چهارشنبه ساعت ۱۷ در خانه تاریخی یزدان پناه و با حضور دکتر محمد سعید ایزدی، معمار و مدرس دانشگاه و مهندس فرامرز پارسی، مهمار، مرمت گر و مدرس دانشگاه و جمع زیادی از علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ قم برگزار شد.

سخنرانان در این مراسم به لزوم توجه به حفظ تاریخ بافت قدیمی شهرها تاکید داشتند و انتشار این کتاب را یکی از گامهای مهم پاسداشت تاریخ و هویت شهر قم عنوان کردند.

مراسم رونمایی از کتاب خانه های تاریخی قم
مراسم رونمایی از کتاب

خانه های تاریخی قم نخستین جلد از این نوع پژوهش میدانی و بررسی دقیق کارشناسی گردآورندگان اسیت کتاب است و متاسفانه به علت عدم توجه مسولین و مردم به مقوله هویت شهری، برخی از این ابنیه در حال حاضر وجود خارجی ندارند.

در این مراسم خانم مهندس سوسن بیات به نمایندگی از تیم نویسندگان این کتاب به توضیح این کتاب پرداخت و ضمن تشکر از همه کسانی که در این مسیر همیار بوده اند، حضور و استقبال از رونمایی این کتاب را ارزشمند دانسته و از شرکت کنندگان تشکر کرد.

خانه های تاریخی قم کاری از مرکز مطالعات قم شناسی و حاصل تلاش افراد گروه مطالعات قمشناسی می باشد.

 

اشتراک گذاری:

به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
4 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

4 دیدگاه

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)