دبیرستان حکیم نظامی، عکس از مهیار موسوی
دبیرستان حکیم نظامی، عکس از مهیار موسوی

خاطره‌ای از دبیرستان حکیم نظامی از استاد ابوالفضل قیامی

دوران سیکل اول دبیرستان به مدیریت مرحوم آقای سید اصغر علوی که آمدم برای ثبت نام و بدلیل دوستی ایشان با پسر عمه بنده و از روی خیرخواهی! مرا ثبت نام نکردند و به دبیرستان حکمت در صفائیه رفتم.

در یک کلام در آن دوره دبیرستان وضع بسیار بدی داشت( از لحاظ فرهنگی !!) و از لحاظ آموزشی هم ضعیف بود. دوران سیکل دوم دبیرستان با مدیریت آقای سیدهادی فاطمی به این دبیرستان بازگشتم.

بین سالهای ۵۲ تا ۵۵ که دوران طلایی این دبیرستان بود بهترین و شایسته ترین دبیرهای قم در این مدرسه تدریس می‌کردند. به‌لحاظ فرهنگی و هنری، عالی و آموزشی هم عالی بود به‌طوریکه رقیب بهترین دبیرستان قم یعنی دبیرستان اوحدی بودیم.

نمونه آن قبولی خرداد ۵۵ و ورودی مهر ۵۵، تمامی دانش آموزان کلاس ششم ریاضی وارد دانشگاه شدند.  و دو یا سه نفری هم که مثل من به‌دلایلی نتوانستیم قبول شویم، در سال بعد به دانشگاه رفتیم یا اعزام به خارج شدند.

دوران بعد از انقلاب مشکلات و سختگیری‌ها و تندروی‌ها در این دبیرستان حاکم شد. متاسفانه این امر متاثر از شرایط کل ایران و انقلابی‌گری سالهای ۵۷ تا ۶۰ و ۶۱ بود و مدیریت آقایی که همگان می‌شناسند سبب شد همکاران زیادی از دبیرستان فراری شوند.

با شروع مدیریت جناب عباس بیتا ، گرچه بخشی از سختگیری‌ها ادامه داشت، اما شیوه معتدل‌تر ایشان و علاقمندی به رشد آموزشی و فرهنگی، دبیرستان جان تازه‌ای گرفت، معاونان خوب و دلسوزی که ایشان داشتند از مزایای آن دوره بود. از دوران آقای بیتا تا پایان بازنشستگی دوران آقای دکتر سنگتراشان من معلم بودم.

دبیرستان حکیم نظامی، عکس از مهیار موسوی
دبیرستان حکیم نظامی، عکس از مهیار موسوی

دوران بعد از آقای بیتا و نمونه-مردمی شدن دبیرستان با مدیریت آقای تقی محمدی مجدداً رونق علمی در دبیرستان اوج گرفت و قبولی های کنکور بالا رفت. سنگ بنایی که دوران نمونه-مردمی گذاشته شد در دوران آقای سنگتراشان ثمره داد. با اینکه از حدود سال ۹۱ و ۹۲ دیگر تدریس ندارم اما دورادور شاهد موفقیت‌های این دبیرستان هستم. .

مدیریت عالی و پیگیری دلسوزانه جناب دکتر سنگتراشان رونقی به دبیرستان داد که هم اکنون شاهدیم. دانش‌آموز با معدل ۱۹.۳۰ برای ورودی التماس می‌کند و جایی ندارد. قبولی کنکور دارد و با تیزهوشان رقابت می‌کند. فضای فرهنگی سالم در بین دانش‌آموزان و همکاری و همدلی بین همکاران ثمره این مدیریت است.

جا دارد یادی هم بکنم از زنده‌یاد علی محمدی یزدی معاون بی‌ریا و مخلص دبیرستان در سال‌های اخیر که سهم بزرگی از موفقیت دبیرستان مرهون ایشان است. با آرزوی موفقیت بیشتر برای مدیریت دبیرستان و معاونان و همکاران اداری و آموزشی این مجموعه آموزشی
ابوالفضل قیامی
دبیر فیزیک

اشتراک گذاری:

به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)