نقاشی و طراحی در صنعت فرش قم؛ از گذشته تا امروز
نقاشی و طراحی در صنعت فرش قم؛ از گذشته تا امروز

نقاشی و طراحی در صنعت فرش قم؛ از گذشته تا امروز

پانصد و سومین جلسه بنیاد قم‌پژوهی، با عنوان “نقاشی و طراحی در صنعت فرش قم؛ از گذشته تا امروز” با استقبال و شور و اشتیاق فراوانی روبرو شد. ارائه ی آقای علی‌اصغر خوش‌گفتار، رئیس محترم انجمن نقاشان و طراحان فرش قم، به دلیل بیان شیوا و اطلاعات جامع، مورد تحسین حضار قرار گرفت. ایشان با توضیحات دقیق و امیدوارکننده خود، این باور را در جمع ایجاد کردند که فرش قم با اتکا به متخصصان و صاحب‌نظران این حوزه، می‌تواند جایگاه رفیع خود را در بازار جهانی حفظ و ارتقا دهد.
سخنرانی آقای خوش‌گفتار به تاریخچه تحول صنعت فرش و چگونگی نامدار شدن فرش قم پرداخت و اطلاعات جالبی را در اختیار حضار قرار داد. در ادامه، آقای دکتر مقدمی‌راد نیز با ارائه ی مطالب ارزشمند در خصوص پژوهش‌های مربوط به فرش، بر غنای این نشست افزودند.
بخش پرسش و پاسخ جلسه نیز با شور و حرارت دنبال شد و صاحب‌نظران و فعالان صنعت فرش قم به تبادل نظر و ارائه ی دیدگاه‌های خود در خصوص چالش‌های موجود در این حوزه، از جمله چالش صادرات و مشکلات بازار جهانی فرش، پرداختند.
در مجموع، پانصد و سومین جلسه بنیاد قم‌پژوهی به عنوان یک نشست تخصصی و مفید، به بررسی ابعاد مختلف نقاشی و طراحی در صنعت فرش قم، از گذشته تا امروز، پرداخت و زمینه را برای گفتگو و تبادل نظر بین متخصصان و فعالان این حوزه فراهم کرد.

مهیار موسوی

اشتراک گذاری:

به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)